Третодивизионният Шрюсбъри таун се бори лъвски и поднесе голямата изненада

...

Третодивизионен тим шокира младоците на "Ливърпул" във ФА Къп

Третодивизионният " Шрюсбъри таун " се бори лъвски и сервира огромната изненада на деня в шампионата ФА Къп. След закъснение от 0:1 на почивката, отборът от Лига 1 стигна до 2:2 против " Ливърпул " в мач от четвъртия кръг на конкуренцията.

Преиграването на " Анфийлд " ще бъде при започване на февруари.

Снимка: Reuters

Юрген Клоп бе заложил на младоците и част от запасите на мърсисайдци против отбора от трета дивизия, само че при отсъствието на Върджил ван Дайк и Джо Гомес, се видяха много пробойни в отбрана и липса на синхрон сред Жоел Матип и Деян Ловрен.

Гостите поведоха в 15-ата минути след гол на Къртис Джоунс, а при започване на второто полувреме Лав си вкара автогол за 2:0. Играчите на " Шрюсбъри " не се предадоха и в 65-ата минута получи право да изпълнят дузпа. Резервата Джейсън Къмингс първо понижи за 1:2, а 10 минути по-късно направи 2:2, с което хвърли в възторг почитателите по трибуните.

В самия завършек на мача той имаше опция собственоръчно да изхвърли мърсисайдци от шампионата, само че Адриан избави ситуацията.

Междувременно Ориги и влезлият като запаса Роберто Фирмино пропуснаха от положителни позиции.
Източник: btvnovinite.bg