Трети успех от началото на сезона постигнаха 15-годишните футболисти на

...

15-годишните “моряци” продължават с победите

Трети триумф от началото на сезона реализираха 15-годишните футболисти на Черно море в Елитната група. В среща от 4-ия кръг на шампионата, играна на стадион “Корабостроител ” “моряците ”, водени от Станислав Стоянов, победиха отбора на Спартак Плевен с 2:0.

Дейвид Луканов с доста прекрасен пас по земя изведе Радослав Петров самичък против вратаря, който откри резултата в 10-ата минута. Пет по-късно Кристиян Евдокиев получи топката в наказателното поле, излъга вратаря, само че стреля на сантиметри от страничната греда. В 25-ата минута Евдокиев стреля от придвижване в гредата, а до края на първата част варненци пропуснаха още положителни обстановки пред стража на гостите.

10 минути след почивката при корнер за противника, “моряците ” съумяха да избият топката надалеч напред в половината на гостите, където двамата централни бранители, в опита си да изчистят кълбото се сблъскаха. Най-съобразителен в обстановката се оказа Дейвид Луканов, който открадна кълбото и се озова самичък против вратаря, след което осъществя за 2:0. Малко по-късно Кристиян Евдокиев с глава можеше да направи резултата типичен, само че от дребния пеналт с глава стреля над вратата. Гостите имаха една добра обстановка пред вратата на варненци и тя пристигна от статично състояние, а топката се удари в гредата.

В идващият кръг Черно море гостува на Ботев Пловдив. Мачът е на 18 септември от 10 часа.

Съставът на Черно море:  Сава Дичевски, Александър Попов (65-Любомир Найденов), Михаил Николаев, Виктор Арсовски, Валентин Калъчев, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (55-Динко Тенев), Пламен Аршев, Радослав Петров, Кристиян Евдокиев (60-Георги Георгиев), Кристо Яначков.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!