Трети хикс, купи, злато и предложение за брак в последния

...

Дунав е шампионът на Североизточната Трета лига

Трети хикс, купи, злато и предложение за брак в последния мач на „ Дунав “ за сезона

„ Дунав “ приключи сезон 2021/ 2022 с тъждество 1:1 против втория тим на „ Спартак “ Варна. Точен за русенския отбор беше Преслав Петков в 15-ата мин., а Симеон Иванов изравни в 71-ата.

Срещата от последния 26-и кръг на Североизточната Трета лига се игра на Градския стадион в Русе и бе излъчена и в директно предаване в платформата DanubioSport.com, пишат от ФК Дунав.

Домакините започнаха по-добре, владееха повече топката и предизвикаха повече офанзиви, макар видимо спокойното движение при започване на мача. Те обаче трябваше да чакат до 15-ата минута, с цел да открият резултата, когато Преслав Петков се измъкна самичък против противниковия вратар, преодоля и него и не сгреши за 1:0.

Броени минути по-късно Албер Силвиев бе покрай попадение, само че ударът му бе отразен от варненския пазач Иван Атанасов. С пропуски пред вратата на гостите се отличиха още Дани Братоев, Александър Кирилов и капитанът Диян Димов. В 40-ата минута Кирилов извърши и по ослепителен метод директен свободен удар от към 25 метра, само че откакто трансферира стената топката бе избита с плонж от Атанасов. Отново той се намеси в последния миг, с цел да предотврати попадение на Георги Вълчев в 90-ата минута.

На почивката сред двете полувремена бе обърнато внимание и на част от бъдещето на „ Дунав “. Отборът на родените през 2009 година дунавци получи златните си медали и шампионската купа за първото място в зона „ Варна “ в своята възраст. Те им бяха връчени от основния секретар на Зоналния съвет на БФС – Варна Пламен Хаджийски и ръководителя на Областния съвет на БФС в Русе Димитър Димитров. Момчетата на Драгомир Григоров заслужиха първото място при 13-годишните с актив от 14 победи, 1 тъждество и единствено 1 загуба, при голова разлика 53:5.

След почивката темпото поспадна, само че „ Драконите “ бяха тези, които продължиха да основават положения пред противниковата врата. Вместо да отбележат обаче, те позволиха гол в своята мрежа. Симеон Иванов се възползва от неточност в русенската защита и изравни за 1:1 в 71-ата минута.

Това донесе предстоящ подтик в играта на „ Дунав “. Мирослав Георгиев насочи изстрел от към 20 метра в 75-ата минута, само че топката се отби в гредата. В 82-ата минута гол на Диян Димов бе анулиран поради засада. Опитите на „ Драконите “ за ново попадение до края останаха несполучливи.

Така русенският отбор приключи сезон 2021/ 2022 в Североизточната Трета лига с актив от 72 точки след 23 победи и 3 равенства от 26 мача и голова разлика 87:15.

След края мача те получиха и своите златни медали и купата на първенец на Североизточна Трета лига.

Малко преди този момент пък един от главните футболисти на отбора Георги Вълчев сервира специфична изненада на своята дългогодишна другарка Силвена Димитрова. Той й направи предложение за брак, откакто тя беше поканена да слезе на терена и беше заобиколена от целия тим на „ Дунав “. Окуражена и от публиката Силвена не се бави доста с позитивния отговор.

Състав на ДунавРусе: 32. Даниел Николов, 22. Светослав Славчев /62 мин. - 13. Кристиан Върбанов/, 3. Василен Марков /46 мин. - 5. Георги Вълчев/, 15. Кристиян Господинов, 16. Димитър Тодоров /46 мин. - 17. Джан Хасан/, 6. Албер Силвиев /70 мин. - 8. Станислав Вълчев/, 11. Диян Димов, 18. Мирослав Георгиев, 23. Дани Братоев, 10. Преслав Петков /62 мин - 7. Кристиан Тасков/, 9. Александър Кирилов.

Състав на Спартак Варна II: 99. Иван Атанасов, 21. Стефан Стоянов /72 мин. - 77. Викторио Стоянов/, 14. Николай Василев, 5. Павел Стоев, 23. Александър Янчев, 30. Дамян Петров, 7. Калоян Янчев /55 мин. - 97. Балю Балев/, 29. Нелко Дуков, 10. Янаки Смирнов, 31. Симеон Иванов, 11. Севастиан Георгиев.
Източник: dunavmost.com