Третата в света Симона Халеп започна участието си в Australian

...

Симона Халеп с трудности на старта на Australian Open

Третата в света Симона Халеп стартира присъединяване си в Australian Open с измъчена победа над Дженифър Брейди (САЩ) с 7-6 (5) 6-1. Двубоят на Margaret Court Arena продължи малко повече от час и половина.

Румънката позволи пробив още в първия гейм, само че по-късно съумя да пробие американката чак в осмия гейм. Брейди съумя още веднъж да измъкне подаване на Халеп, с цел да поведе с 6-5, в последвалия гейм обаче тя пропусна опцията да завоюва сета, допускайки някогашната номер едно в света да изравни и да вкара играта в тайбрек. В него Симона Халеп също изпита компликации, само че съумя да наложи волята си и да го завоюва със 7-5.

Вторият сет стартира по напълно различен метод, като 28-годишната румънка записа три побива, а нейните подавания ги завоюва без проблем, с цел да завърши мача при резултат 6-1.
 Снимка 462602
Източник:

Елина Свитолина също откри място във втората фаза на шампионата. Тя надигра 315-ата в света Кейти Бултер от Англия с 6-4 7-5. Петата сложена украинка измъкна успеха за 81 минути.

Напред продължава и №9 в схемата Кики Бертенс. Нидерландката не срещна компликации против румънката Ирина-Камелия Бегу - 6:1, 6:4. Номер 20 в схемата Каролина Мухова надделя в един от най-оспорваните мачове през днешния ден белгийката Кирстен Флипкенс с 6:3, 2:6, 7:6 (10-7), а полуфиналистката от предходната година Даниел Колинс (САЩ), която е №26 в схемата, се оправи мъчно с Виталия Дяченко (Русия) - 6:1, 3:6, 6:4.