Треньорската смяна в Байер (Леверкузен) даде мигновен резултат, след като

...

Чаби Алонсо започна блестящо в Леверкузен

Треньорската промяна в Байер (Леверкузен) даде незабавен резултат, откакто отборът разгроми Шалке 04 с 4:0 в дебюта на Чаби Алонсо. Това е едвам втора победа за “аспирините ” в Бундеслигата този сезон, с което те излязоха от зоната на изпадащите за сметка навръх “кралскосините ” от Гелзенкирхен.

Мачът на “БайАрена ” беше извоюван с лекост от домакините, тъй като и гостуващият тим не направи съвсем нищо. Джереми Фримпонг блесна с два гола, Муса Диаби осъществя един, а направи и две асистенции. В края прецизен беше и Паулиньо.

Алонсо, който беше назначен отпред на Леверкузен преди дни, заложи на скица с трима централни бранители.

Първият гол пристигна в 38-ата, когато Диаби осъществя след бомбен шут. След единствено три минути Фримпонг удвои задатъка на Байер.

Осем минути след паузата нидерландецът повиши на 3:0 и дефинитивно отхвърли Шалке 04. В последната минута резервата Паулиньо осъществя за крайното 4:0.

Снимки: Imago