Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри беше крайно недоволен от равенството

...

Алегри след 1:1 с Дженоа: Титлата се печели и губи в такива мачове

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри беше извънредно неудовлетворен от равенството 1:1 вкъщи против Дженоа в дуел от 8-ия кръг на Серия А.
“Това, което стана е, че ние изпуснахме успеха. Отборът на Дженоа беше пристигнал да се бори и да не загуби. Вместо да вкараме за 2:0, ние допуснахме гол. Това е неприемливо, защото купата се печели или губи точно в такива мачове. През второто полувреме играчите ми към този момент мислеха за идния мач с Манчестър Юнайтед от Шампионската лига и изгубиха централизация, като че ли изпаднаха в сън. Десетина минути преди изравнителния гол играта ни се загуби. Това се виждаше ясно и в профил. Надявам се, че това ще ни послужи като добър урок, че мачовете се играят докрая, а успеха в никакъв случай не е сигурна, изключително при 1:0”, разяснява Алегри.
Серия А 8 кръг, събота 6 октомври  Удинезе 0:2краен резулат  Ювентус