Треньорът на Янтра (Габрово) Николай Василев беше много доволен, че

...

Николай Василев: Янтра има най-добрият отбор в тази група

Треньорът на Янтра (Габрово) Николай Василев беше доста удовлетворен, че отборът му надделя Севлиево в дербито от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига. Габровци взеха успеха с 2:1 при визитата си и към този момент са водачи в шампионата.
" Стана дерби сред двата най-хубави тима в тази група. Мачът оправда упованията. Влязохме чудесно в мача, като поведохме с два гола, само че пропуснахме да решим всички. Имахме шансове да вкараме трети и четвърти гол. Получихме безразсъден гол, след което беше мъчно до почивката. През втората част насилствените смени, това че играчи се наложи да играят ексцентрични за тях позиции и аления картон за значим състезател - какъвто и Християн Кожухаров, си оказаха въздействие. Домакините направиха напън, а ние имахме шанс в края, когато и гредата беше ударена от Севлиево. Все отново справедливо спечелихме. Победата е сладка, като всяка една такава. Все отново е септември, а първенците се печелят април и май. При нас обстановката е комплицирана, защото от два клуба направихме един. Тепърва ще играем против останалите положителни тимове. Чисто футболно имаме най-хубавия тим в групата. Все отново от нас зависи дали ще спечелим групата.

Ексцесиите през втората част са нещо обикновено сред Янтра и Севлиево. Съжалявам за всичко това, само че страстите в тези мачове постоянно ги е имало ", разяснява Василев. Северозападна Трета лига 8 кръг, неделя 29 септември  Севлиево 1:2краен резулат  Янтра (Габрово)