Треньорът на римляните Еузебио Ди Франческо не пожела да коментира

...

Реферът и ВАР са тема №1 и след Порто - Рома

Треньорът на римляните Еузебио Ди Франческо не пожела да разяснява конфликта пред медиите, като се насочи непосредствено към рейса на тима.

Все по-усилено се приказва за негово вероятно уволняване. Напрежението върху него е голямо, откакто "вълците " изгубиха и градското дерби против Лацио със срамното 0:3. Капитанът на Рома Даниеле Де Роси отбрани Ди Франческо и съобщи, че наставникът заслужава още един късмет.

Настроението при спечелилите бе на другия полюс.

Португалските медии даже похвалиха рефера и храбростта му. Вестник "А Бола " написа "Съдията видя повторенията и даде дузпа, без боязън, както и би трябвало да бъде. "

Двата най-спорни момента в мача бяха отсъдени в интерес на португалския отбор след консултация със системата за видео повтаряне.

Реферът даде дузпа в интерес на Порто в заключителните минути на второто продължение, която Алекс Телеш осъществя за 3:1 и изпрати своя отбор в идната фаза на шампионата. Минути след гола Патрик Шик се строполи на тревата в наказателното поле на "драконите ", само че съдията Джунейт Чакър реши да не уточни бялата точка.

Естествено, в Роман по никакъв начин не са удовлетворени от отсъжданията на рефера.

"Миналата година пожелахме ВАР в Шампионска лига, тъй като бяхме прецакани в полуфинала, довечера имаше ВАР и още веднъж бяхме ограбени - написа президентът на Рома Джеймс Палота в формалната Туитър страница на клуба. - Патрик Шик явно бе спънат в наказателното поле, ВАР го сподели, само че нищо не бе обещано. Омръзна ми от тази дивотия. Отказвам се. "

Рома имаше големи искания към съдийството в полуфиналния реванш против Ливърпул предишния сезон (4:2), когато не бе отсъдена дузпа за игра с ръка в интерес на италианския тим.

Вестник "Гадзета дело Спорт " излезе със заглавие "Подиграха се с Рома ".

Намесата на ВАР бе водеща тематика след дуела сред Порто и Рома (3:1) в Шампионската лига. Реваншът от осминафиналите може и да остана в сянката на събитията в Париж (ПСЖ - Манчестър Юнайтед), само че не бе по-малко трагичен.

Източник: bnews.bg