Треньорът на Дунав Пламен Донев е на мнение, че тимът

...

Пламен Донев: Заслужено оставаме в Първа лига

Треньорът на Дунав Пламен Донев е на мнение, че отборът му изцяло е заслужавал да победи Септември (София) с 3:2, като с този резултат русенци си подсигуряваха оставането в Първа лига.
 Септември - Дунав @@@
" Смятам, че Дунав направи най-силния си мач. Възнагради напъните си, които постави във всички мачове. В Русе загубихме с 0:1, само че тук победихме с 3:2. Играхме вярно тактически. Противникът не очакваше да играем с двама нападатели. Всички се постараха и справедливо остават в Първа лига. Искахме да имаме повече хора в средата. Иса и Ахмедов са изявени голмайстори и успяхме с включването им в предни позиции. Вторият гол, който падна в последната минута на първото полувреме, даде религия на футболистите. Те почувстваха, че ще вземем мача. В този мач всички знаеха, че се играе на 100%. Имахме и две греди. Няма метод триумфът да не пристигна. Миналата година играхме бараж с третия в Б група. Бурната наслада е напълно заслужена ", разяснява Донев.
Първа лига final кръг, сряда 22 май  Септември (София) 2:3краен резулат  Дунав