Треньорът на Брюж Скот Паркър е освободен от поста си.

...

Брюж уволни Скот Паркър след само 12 мача начело

Треньорът на Брюж Скот Паркър е освободен от поста си. Това първенците на Белгия.

Уволнението на британския експерт идва по-малко от 24 часа след провалянето с 1:5 от Бенфика в реванша от осминафиналите в Шампионската лига. Брюж отпадна от шампионата с общ резултат 1:7.

Паркър се задържа на треньорския пост единствено три месеца и 12 мача. В този интервал синьо-черните реализираха единствено 2 победи, 6 равенства и 4 загуби. Те вкараха 13 гола и позволиха 21 във вратата си. В локалното състезание Брюж е на четвърто място с 46 точки от 28 мача. Лидерът Генк има 21 точки повече. Паркър размени на поста в белгийския клуб Карл Хьофкенс.

За 42-годишния Паркър това е второ уволняване в границите на шест месеца. Бившият британски национал стартира сезона отпред на Борнемут. Той обаче беше освободен от отбора на 30 август, единствено три дни след провалянето с 0:9 от на „ Анфийлд “. Това се случи в четвъртия кръг.
Източник: flashnews.bg