Треньорът на Борусия (Дортмунд) Люсиен Фавър не бе щастлив след

...

Фавър: Трябваше да използваме по-добре възможностите си

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Люсиен Фавър не бе благополучен след загубата с 0:2 от Интер в Шампионската лига. Той счита, че отборът му е играл добре на “Джузепе Меаца”, само че не се е възползвал от възможностите си в мача.

“Играхме добре. През първото полувреме стояхме солидно, само че за жалост получихме гол. С изключение на него, всичко изглеждаше ОК. Не създадохме доста положения, само че играехме сносно. Чакахме търпеливо и не позволявахме да ни заловен на контраатаки. Имахме едно чисто състояние, което трябваше да оползотворим по-добре. Прибрахме се на почивката с гол пасив, само че по-късно имахме няколко шанса да отбележим, преди те да ни вкарат за 2:0. Трябваше по-добре да използваме опциите си. Планът ни бе да играем плътно и да пресираме в верния миг. Не може да чакаме да имаме прекалено много положения против подобен противник. Групата ни е тежка, само че всичко е възможно”, счита Фавър.
Шампионска Лига 3 кръг, сряда 23 октомври  Интер 2:0краен резулат  Борусия Дортмунд