Трансферът на Ромелу Лукаку в Манчестър Юнайтед и избраният от

...

Юнайтед се сети за Бербатов заради...

Трансферът на Ромелу Лукаку в Манчестър Юнайтед и определеният от белгиеца №9 на екипа накара формалният уебсайт на „ алените дяволи “ да показа всички играчи на клуба, носили деветката от въвеждането на непрекъснатите номера във Висшата лига от сезон 1993/94. Лукаку става осмият футболист, който ще носи №9 на Манчестър Юнайтед за последния близо четвърт век. За последните четири сезона той четвъртата друга деветка на „ алените дяволи “ след Радамел Фалкао, Антони Марсиал и Златан Ибрахимович. Браян Маклеър е първият №9 на Манчестър Юнайтед след въвеждането на непрекъснатите номера, макар че пожеланият дует в предни позиции на Алекс Фъргюсън тогава бяха Ерик Кантона и Марк Хюз. През сезон 1996/97 деветката взима Анди Коул, а Маклеър получава №13. След Коул номерът взима Луи Саха, който през 2008 година предава щафетата на Димитър Бербатов. След напускането на Бербо деветката остава неизползвана за два сезона до идването на Фалкао чартърен от Монако. След това №9 на гърба си носят Марсиал и Ибрахимович. Единственият различен състезател на Манчестър Юнайтед, който в ерата на Висшата лига е носил деветката е Лий Шарп, само че това е преди въвеждането на непрекъснатите номера. ДЕВЕТКИТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ОТ СЕЗОН 1993/94 Браян Маклеър: Шотландският национал оправда доверието на Сър Алекс, ставайки първият състезател на клуба след Джордж Бест, който вкарва 20 гола за „ алените дяволи “ в един сезон. Мачове: 398; Голове: 127 Анди Коул: Привлечен от Нюкасъл с английски трансферен връх. Създава смъртоносен тандем с Дуайт Йорк и оказва помощ на Манчестър Юнайтед за спечелването на требъл през 1999 година. Мачове: 231; Голове: 121 Луи Саха: Привлечен от Фулъм през януари 2004 година и бележи в дебюта си за Юнайтед против Саутхемптън. Разписва се във финала за Купата на Лигата през 2006 година при успеха над Уигън, когато е предпочетен пред Рууд ван Нистелрой. За страдание травмите бележат огромна част от престоя му в клуба. Мачове: 76; Голове: 42 Димитър Бербатов: Привлечен от Тотнъм в последния ден на трансферния прозорец през 2008 година, българинът прибави класа и грациозност в офанзивата на тима. Спечели две трофеи с „ алените дяволи “, подели голмайсторския приз с Карлос Тевес през сезон 2010/11. Мачове: 108; Голове: 56 Радамел Фалкао: Колумбиецът игра един сезон чартърен от Монако под управлението на Луис ван Гаал и по-късно беше част от Челси на сегашния управител на Юнайтед Жозе Моуриньо. Вкара първия си гол за „ алените дяволи “ при успеха с 2:1 над Евертън през октомври 2014 година Мачове: 17; Голове: 4. Антони Марсиал: Мнозина бяха учудени от размера на трансферната сума, платена за него. Той обаче оправда парите си с голов дебют против Ливърпул. Вкара победния гол в добавеното време против Евертън на полуфинала на ФА Къп и приключи като голмайстор на сезон 2015/16. През предишния сезон добави осем попадения в актива си. Мачове: 73; Голове: 25. Златан Ибрахимович: Шведът опроверга всички, които се съмняваха, че на 35-годишна възраст той може да играе сполучливо във Висшата лига. Ибрахимович вкарваше голове и по едно и също време с това беше ентусиазъм за съотборниците си. Стана голмайстор на тима през предишния сезон, само че травма приключи кариерата му при „ алените дяволи “ още през април. Мачове: 41; Голове: 28
Източник: blitz.bg