Трабзонспор стана шампион на Турция по футбол за седми път

...

Трабзонспор спечели титлата в Турция за първи път от 38 години насам

Трабзонспор стана първенец на Турция по футбол за седми път в историята и за пръв път от сезон 1983/84.

В мач от 35-ия кръг Трабзон направи домакинско тъждество 2:2 с Анталияспор, което се оказа задоволително на черноморския клуб за първа купа от 38 години насам. Три кръга преди края на Суперлигата на Турция Трабзонспор има 77 точки, а вторият Фенербахче е с 68, само че с по-лоши индикатори в директните мачове.

Датчанинът Андреас Корнелиус и Дорухан Токоз вкараха головете за Трабзон в 3-тата и в 62-рата минута, а за Анталия се разписаха Аласан Ндао и Хаджи Райт в 51-вата и в 80-ата минута. Ключовият миг в срещата обаче бе в 56-ата минута, когато при резултат 1:1 анголският полузащитник на гостите Фреди пропусна дузпа.

Равенството остави Анталияпор на седмо място в класирането с 52 точки,

Спечелената купа от Трабзонспор бе посрещната възторжено от изстрадалите почитатели на отбора, които нахлуха на терена след последния съдийски сигнал, а по-късно цяла нощ пяха песните на успеха по улиците на черноморския град.