Този разговор се е водил винаги през годините. През 1923

...
Този разговор се е водил винаги през годините. През 1923
Коментари Харесай

Какво се разбраха бизнес и синдикати за 4-дневната работна седмица

Този диалог се е водил постоянно през годините. През 1923 година работният ден е понижен от 10 на 8 часа. Тогава служащите са се противили, тъй като са им понижили заплатите и се постанова държавното управление да издаде указ, 8 часа да се заплащат като 10.

През 70-те години пък се анулира да се работи в събота. Така че има опция да се вкара 4-дневна работна седмица, само че това няма по какъв начин да се случи неотложно. Българските служащи са на челни позиции по полагане на труд в Европейски Съюз.

Това сподели пред камерата на bTV президентът на КТ "Подкрепа " Димитър Манолов по тематиката за 4-дневна работна седмица, която вкараха в консултантска компания в Русе.

Заедно с него посетител беше и Васил Велев от АИКБ. "Невъзможно е машините да спрат да работят. Това значи, че би трябвало да се намерят нови хора, а хора за работа няма. Това е повода и да няма безработица.

Глад за служащи има освен в България, само че и в Европа. Въвеждането на 4-дневна работна седмица може да се приложи за някои консултантски компании, които могат да си разрешат да работят у дома. Нали не може да си визиите, че полицията ще ни охранява единствено 4 дни? ", попита Велев.

"По тази тематика е нужен един бездънен разбор и дискутиране. В момента водим диалог на парче. Ясно е, че 4-дневната работна седмица не може да се вкара на всички места и незабавно. Примерно да не работят магазините и още разнообразни типове услуги.

Бил съм в чужбина и там има дни, в които не можеш да си купиш нищо, тъй като магазините не работят. Със сигурност е нужна една социална полемика по тематиката ", съобщи Димитър Манолов.
Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР