Той се наложи над бразилеца Тиаго МонтейроПървата ракета на България

...

Григор Димитров спечели във Виена и прекъсна негативна серия

Той се наложи над бразилеца Тиаго Монтейро

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров се класира за осминафиналите на АТР 500 шампионата във Виена в зала и по този начин прекъсна отрицателната си серия от три следващи загуби, съобщи.

Той се наложи над пристигналия от квалификациите бразилец Тиаго Монтейро с 6:3, 6:4 и записа първи триумф от 30 август, когато победи Стив Джонсън на US Open.

В началото Гришо проби при третата си опция след печеливш удар от форхенд по правата, с цел да поведе с 2:0. Веднага по-късно затвърди с гейм на нула. В деветия гейм българинът стигна на два пъти до сетбол и съумя при втория след топка в навън на бразилеца. Частта продължи 36 минути.

И във втория сет Димитров проби първоначално – за 2:1. След това безапелационно затвърди. В седмия гейм 31-годишният хасковлия имаше две точки за нов брейк, само че не съумя. В десетия гейм българинът сервираше за успеха. Той поведе с 4:0 и осъществя първи мачбол след бекхенд в навън на левичаря.

Следващият противник на Григор ще бъде поставеният под №3 в схемата руснак Андрей Рубльов.
Източник: dunavmost.com