Това ще бъде 12-ият финал на швейцареца и 6-ият на

...

Федерер - Джокович е финалът на Уимбълдън

Това ще бъде 12-ият край на швейцареца и 6-ият на сърбина на шампионата в Лондон

Роджър Федерер ще играе против Новак Джокович на край на " Уимбълдън ".

Сърбинът е първият финалист на " Уимбълдън " при мъжете. Той стигна до мача за купата за шести път, откакто победи Роберто Баутиста-Агут с 3:1 сета. Световният номер 1 позволи съмнения единствено във втория сет, отстъпвайки с 4 на 6 гейма, само че в останалите беше безапелационен - 6:2, 6:3 и 6:2.

Джокович ще преследва и 16-та купа от " Големия шлем "  в своя 25-ти край. С триумфа си сърбинът прекъсна серия от две следващи загуби против Баутиста-Агут през тази година. При първия си полуфинал на " Уимбълдън ", испанецът отрази четири мачбола, само че позволи пет пробива и направи 30 непредизвикани неточности. На финала Джокович ще се изправи против Роджър Федерер.

Федерер доближи своя 12-ти край на тенис шампионата от " Големия шлем " – " Уимбълдън ", откакто победи с 3:1 сета огромния си противник - Рафаел Надал.

Срещата стартира с трагичен първи сет, извоюван от Федерер след 7:3 точки в тайбрека. Надал обаче съумя да изравни, откакто изигра страхотна втора част и проби на два пъти 37-годишния швейцарец за 6:1. В третия сет поставеният под номер 2 в шампионата доста усъвършенства % вкаран първи сервис и в допълнение на това осъществя една от трите си брейк точки, което се оказа задоволително за 6:3 в негова изгода.

В последната част още веднъж един пробив стигна на Федерер за крайния триумф, пристигнал след 6:4, макар че Надал се бори до край и отрази 5 мачбола. В разногласието за купата в Лондон Федерер ще срещне Новак Джокович. Първият в света се добра до шестия си край на „ Уимбълдън ”, откакто победи също с 3:1 испанеца Роберто Баутиста-Агут и продължава сполучливо отбраната на трофея си.  / Нова тв
Източник: petel.bg