Това беше и последен мач за този младежки отбор на

...

И младежите завършиха 1:1 с Гибралтар

Това беше и финален мач за този юношески тим на България, родени 2001/2002 година и, за жалост, приключи по доста печален метод.

България записа нов неприличен резултат на интернационалната футболна сцена. Младежкият народен отбор повтори фиаското на А тима отпреди дни, завършвайки 1:1 при гостуването си на Гибралтар в финален мач от евроквалификациите и за двата отбора, предава Спортал.  По този начин България U21 записа нова неповторимо срамна страница в историята ни, откакто остана на четвърто място в своята група, след тима на Молдова. Воденият от селекционера Александър Димитров тим приключи акцията с едвам 10 точки и негативна голова разлика. Гибралтар пък завоюва първата си и единствена точка в групата.

Не единствено това, само че Гибралтар вкара и първия си гол в европейските квалификации против България. Националите поведоха в резултата посредством Владимир Николов в 57-ата минута. Когато изглеждаше, че въпреки и мъчно отборът ни ще вземе трите точки, бранителят на Ботев Пловдив Атанас Чернев извърши нарушаване в наказателното поле на България в 81-ата минута, а основният арбитър отсъди дузпа и го изгони с пряк червен картон. Дилън Пийкок изравни резултата в 83-ата минута, реализирайки 11-метровия углавен удар.
Източник: petel.bg