Тотнъм постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на

...

Тотнъм сломи Фулъм с автогол

Тотнъм реализира сложна победа с 1:0 при гостуването си на Фулъм. Автогол на Тосин Адарабийо донесе триумфа на " шпорите ", които прекъснаха серия от пет следващи мача без загуба за " котиджърс ".

Първата част бе относително равностойна, само че гостите нападнаха повече. Тотнъм поведе в 19-ата минута, когато Деле Али си намерения, че е отбелязал първия си гол в шампионата през този сезон, откакто комбинира със Сон, който след това центрира към него. Халфът засече, топката се отклони в крайници на Адарабиойо и влезе във вратата. Първоначално попадението бе записано на името на Али, само че по-късно бе регистрирано като автогол на играча на Фулъм.
 Снимка 521481
Източник:

В 36-ата минута Кейн имаше искания за дузпа след прикосновение с Аина, такава обаче не бе отсъдена.

След почивката Фулъм владееше самодейността и търсеше гола, а Тотнъм се прибра в отбрана. В 52-рата минута Лорис направи извънредно избавяне след удар с глава на Андерсен. След корнера стражът на гостите още веднъж се намеси след изстрел с глава на Адарабийо.

В 62-рата минута Маджа прати топката във вратата на Лорис, само че след намесата на ВАР попадението бе анулирано поради това, че кълбото докосна ръката на Лемина преди този момент.

В 82-ата минута Кейн се озова на добра позиция, само че Ареола избави.
 Тотнъм победи Бърнли с 4:0 във Висшата лига