Тотнъм победи лесно с 4:1 у дома Нюкасъл в двубой

...

Тотнъм записа категоричен успех над Нюкасъл в мач от Висшата лига

Тотнъм победи елементарно с 4:1 вкъщи Нюкасъл в дуел от 16-ия кръг от Висшата лига. Лондончани направляваха напълно мача и пропуснаха да запишат още по-изразителен триумф, реализирайки два гола във всяко полувреме.

" Шпорите " взеха реванш за провалянето си с 1:2 против Уест Хем, пристигнало по-рано през седмицата. Дестъни Удоджи се разписа на празна врата от близко след асистенция на Хьон Мин-сон в 26-ата минута.

Ричарлисон удвои задатъка за домакините 12 минути по-късно при подаване на Сон.

Гредите на два пъти помогнаха на " черно-белите ", само че бразилецът Ричарлисон още веднъж вкара в 60-ата минута, а Сон от дузпа пет минути преди приключване на постоянното време направи преднината на столичани четири попадения.

Почетният гол за гостите беше дело на Жоелинтон в 90-ата минута на дуела в Северен Лондон.

Тотнъм има 30 точки на пета позиция в шампионата на Англия, до момента в който Нюкасъл има 4 точки по-малко на седмо място. " Шпорите " прекъснаха серия от четири следващи загуби против този противник в шампионата.