Тоталният доминатор във Втора дивизия на НАЛБ Миньор 2015 (Перник)

...

Миньор 2015 е на победа от историческо постижение в НАЛБ

Тоталният доминатор във Втора дивизия на НАЛБ Миньор 2015 (Перник) върви решително към невиждано до момента достижение в историята на Националната аматьорска лига по баскетбол. Бронзовите медалисти от шампионата " Веселин Господинов " господстваха на паркета против тима на Монстарс, приключил при 81:43 (22:11, 19:12, 23:9, 17:11) и записаха своята 21-а победа от 21 мача в дивизията, като с право са недостижими на върха. При триумф в последния кръг против Скравена перничани ще се трансфорат в първия тим, който приключва постоянния сезон непобеден. Съперниците им Монстарс остават на трета позиция с 13 победи и 8 загуби.

Последното водачество на Монстарс бе при 5:8 в първата четвърт, само че по-късно перничани подсетиха за какво са най-хубавият тим в дивизията и приключиха интервала със серия от 17:3. През втората четвърт символичните посетители пробваха да стопят недостига си, само че всичко за тях завърши след нови 11 следващи точки за Миньор, с които си извоюваха 18-точкова преднина на огромната отмора. Второто полувреме още веднъж мина под явния превес на спечелилите, които затвориха мача при 81:43.

Капитанът Александър Ангелов приключи с " дабъл-дабъл " 22 точки и 17 битки за Миньор. Кристиян Колев добави 16 и 5 битки, Деан Кирилов се регистрира с 10 точки, 6 битки и 5 отнети топки, а Петър Русев приключи с 10/8/5. За Монстарс Велизар Стефанов наниза повече от половината точки на отбора си - 25 + 10 битки.