ТОРОНТО – Бившият нападател на Торонто Пиер Енгвал се завърна

...

Енгвал вкара късен победен гол, докато Айлъндърс клип на Лийфс

ТОРОНТО – Бившият нападател на Торонто Пиер Енгвал се завърна в понеделник, с цел да вкара късен надвит гол и победи Ню Йорк Айлъндърс над Мейпъл Лийфс с 3-2.

Engvall's отскок от близо с оставащи 2:02 донесе тъждество 2-2 и спря поредицата от три победи на Мейпъл Лийфс (25-15-8) преди 18 675 в Scotiabank Arena.

Победата изравни нови Айлъндърс (21-17-12) върхът на старши треньора Патрик Рой е 2-2-1.

Капитанът на Торонто Джон Таварес изравни мача в пауърплея с 4:48 минути до края в третия интервал, пренасочвайки Морган Rielly стреля от прореза.

Кленовите листа имаха отлична опция да изравнят мача в първата минута на третата част, само че ударът на Auston Matthews от близко мина и двете греди зад вратаря Ilya Sorokin.

Иля Самсонов направи своя четвърти следващ старт, когато Торонто надигра гостите с 36-29....