Торино спечели с 3:1 гостуването си на Лацио в мач

...

"Торино" тресна 10 от "Лацио"

" Торино " завоюва с 3:1 гостуването си на " Лацио " в мач от 16-ия кръг на Серия " А " и по този метод се изкачи до 8-о място в шампионата. Цяло второ полувреме " римските орли " играха с човек по-малко, откакто Чиро Имобиле бе изпъден с пряк червен картон.

След загубата " Лацио " остава на 5-ата позиция с 32 точки.

Андреа Белоти пропиля отлична опция още в 5-ата минута, откакто ударът му мина около левия непряк дирек на " Лацио ". Три минути по-късно пропуск записа и Чиро Имобиле, който с глава прати топката в навън.

В 22-ата минута Сиригу се отличи с брилянтно избавяне при рисков изстрел от границата на наказателното поле на Марушич. 20 минути по-късно още веднъж стражът на гостите парира уверено след осъществяване на директен свободен удар от Луис Алберто.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, откакто Имобиле получи пряк червен картон.

Втората част стартира с пропуски на " Лацио ". Ринкон, Лейва и Савич не намираха правилния път към вратата на " биковете ".

Въпреки натиска на домакините, " Торино " поведе в 54-ата минута. Алекс Беренгер нахлу в наказателното поле и оползотвори напъните си с гол за 1:0. 10 минути по-късно Томас Ринкон повиши на 2:0.

В 69-ата минута Луис Алберто върна едно попадение, само че в 73-ата минута гостите сложиха завършек на интригата в срещата, откакто Симоне Едера се възползва от подаване на Базели и за трети път наказа " Лацио " - 1:3.
Източник: btvnovinite.bg