Торино се наложи с 3:1 при гостуването си на Лацио

...

Червен картон и неотсъдена дузпа сломиха Лацио

Торино се наложи с 3:1 при гостуването си на Лацио в Рим в предпоследен мач от 16-я кръг на Серия А.

По този метод "орлите " останаха отвън огромната четворка, а Торино се придвижи до осмото място.

"Биковете " са към този момент със седем следващи мача без загуба, само че завоюваха едвам три от тях.

Първото полувреме предложи много забавни моменти, само че приключи кошмарно.

Андреа Белоти, Томас Ринкон и Кристиан Молинаро пропуснаха отлични благоприятни условия за Торино, а Чиро Имобиле несъмнено движеше офанзивата на Лацио.

Все отново до края на полувремето резултатът се резервира 0:0, а преди почивката настанаха и неприятните мигове.

Лацио имаше и основателни искания за игра с ръка когато Фалке игра с ръка след удар на Имобиле. Нападателят на Лацио направи необикновен пропуск незабавно по-късно, след което загуби хладнокръвие и нацели с глава Бурдисо съзнателно.

В този миг към този момент играта бе спряна, а Имобиле бе изпъден, откакто арбитърът изгледа видео повторението на обстановката.

Не стана ясно за какво обаче реферът не изгледа и противоречивото състояние за дузпата, за която също ясно се видя, че я има.

Още при започване на второто полувреме Лукас Лейва даде да се разбере, че и с 10 души Лацио ще търси триумфа. Милинкович-Савич също имаше добра опция в 52-та минута.

Вместо това обаче, първата по-сериозна офанзива за Торино даде резултат. В 54-та минута Алекд Беренгер мина сред двама бранители, първо не съумя да провре топката, само че вторият опит бе сполучлив, стреля мощно от 7-8 метра по диагонала и съумя да осъществя.

Точно 10 минути по-късно Томас Ринкон напредна, стигна до дъгата пред пеналта на Лацио и оттова с прекрасен техничен удар с левия крайник направи 0:2.

В 69-та минута Луис Алберто върна едно попадение също след независима акция и отдалечен удар.

Разликата от два гола обаче се резервира, откакто в 73-та Симоне Едера отново от дъгата стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Лацио за 3:1 в интерес на Торино.

Лацио нямаше сили да търси още способи да приближи съперника и заключителните десетина минути бяха протоколни.