Торино постигна домакинска победа с 2:1 над Фиорентина в двубой

...

Торино най-после дочака победа над Фиорентина

Торино реализира домакинска победа с 2:1 над Фиорентина в дуел от 15-ия кръг на Серия “А”. По този метод отборът прекъсна серията си от 6 мача без победа над този противник.

В 22-ата минута Кристиан Ансалди центрира към Симоне Дзадза, който с глава откри за “биковете”. Другият гол за домакините пристигна в 72-ата минута и беше дело точно на Ансалди, който се разписа с удар по земя от дъгата на наказателното поле. В добавеното време Федерико Киеза направи впечатляващ пробив и пусна топката паралелно на вратата, а Мартин Касерес я прати в мрежата за крайното 2:1.
DAI DAI DAI #TorinoFiorentina #SFT pic.twitter.com/icOLVLpF2c
— Torino Football Club (@TorinoFC_1906) December 8, 2019 Така Торино се изкачи до 8-ото място в класирането с актив от 20 точки. Фиорентина пък е 13-и с 16 пункта. Серия А 15 кръг, неделя 8 декември  Торино 2:1краен резулат  Фиорентина