Току що юношите старша възраст на Черно море станаха за

...

Еуфория под Аспаруховия мост! Юношите старша възраст на Черно море станаха за първи път шампиони на България по футбол

Току що юношите старша възраст на Черно море станаха за първи път първенци на България по футбол!

Водените от Мартин Христов гении победиха ЦСКА с 3:0 на стадиона под Аспаруховия мост във Варна и кръг преди края в шампионата на Елитна група до 19 години са недостижими на върха.

Варненци имат 73 точки (23 победи, 4 равни и 2 загуби, голова разлика 89:18), със 8 повече от Септември, който е с мач по-малко.

Домакините взеха решение разногласието през първото полувреме, когато поведоха с 2:0 след голове на Лъчезар Йорданов и Данаил Димов, а в 85-ата минута юношеският национал Денислав Ангелов направи 3:0 с глава.

Над 200 фенове приветстват сега варненските гении, които ще получат Шампионската купа и златните си медали от дежурния пратеник Милен Христов.

Тази купа е втора за детско-юношеската школа на Черно море. Първата бе извоювана от детският отбор през 2013 година.

Източник: petel.bg