Точно преди 25 години на същия този 23 септември на

...

На днешната дата преди 25 години Левски мачка ЦСКА със 7:1

Точно преди 25 години на същия този 23 септември на стадион “Васил Левски” играчите на Левски отпред с именитата си осмица Наско Сираков разпиляват своя противник със 7:1.

Именно голмайстор №1 в историята на “сините” е воин за своите, като изравнява върха на Христо Стоичков (5:0 на 1.10.1989г.), Никола Котков (5:2 на 7.07.1970 г.) и Димитър Йорданов - Кукуша (6:3 на 15.07.1962 г.), вкарвайки четири попадения във безконечното дерби в границите на една среща.

Илиан Илиев открива след хубав гол със задна ножица. Петър Михтарски изравнява, само че до почивката с попадения на Сираков (2) и Даниел Боримиров резултатът е 4:1. Боримиров и още два гола на Сираков през втората част, последният от които в самия завършек на мача, вкарват въпросното дерби в историята.

Така отборът от “Герена” освен изравнява върха си от 7 попадения във вратата на безконечния противник в границите на 90 минути, само че и записва най-голямата си победа, защото предходната с Георги Аспарухов на 17-и ноември 1968 година e със 7:2.