Тимовете на Арда и ЦСКА не успяха да се победят

...

Този път Соу го нямаше и ЦСКА се занули с Арда

Тимовете на Арда и ЦСКА не съумяха да се победят и приключиха 0:0 в дуел 19-тия кръг от efbet на стадин "Локомотив " в Пловдив. В 32-ата минута Вив Соломон-Отабор удари греда за "армейците ".

Срещата стартира умерено с леко преимущество в притежанието на топката за ЦСКА. Тони Уот върна добре топката паралелно на голлинията в петата минута, само че Греъм Кери бе изпреварен от защитник на Арда.

В 9-ата минута Кристиян Малинов бе изведен добре в наказателното поле, само че вместо да опита да стреля той падна след леко прикосновение с вратаря на Арда Иван Караджов, само че нито той, нито останалите играчи на ЦСКА имаха искания за дузпа.

Три минути по-късно пристигна и най-опасната обстановка досега. Жеферсон съумя да изпревари Зоран Гаич в наказателното поле и засече с глава центриране от ъглов удар на Греъм Кери, само че за негово страдание топката мина доста покрай лявата греда на Иван Караджов.

В 25-ата минута Матеус Леони опита отдалечен удар който обаче излетя високо в навън.

Най-чистата обстановка в срещата пристигна в 32-ата минута. Греъм Кери пое една топка пред наказателното поле, само че останаха подозрения за игра с ръка на ирландеца, само че основният арбитър на срещата Петър Костадинов подмина обстановката. Кери подаде наляво на фланга към Вив Соломон-Отабор, който мина около Деян Лозев, напредна във вътрешността и насочи прекрасен удар, който обаче се отби от дясната греда на Карадджов и излезе в навън.

Пет минути по-късно и Мазику опита невисок удар от границата на наказателното поле, само че в навън.

Първата по-интересна обстановка за вторите 45 минути пристигна в 52-ата минута. Тогава Греъм Кери стреля от добра позиция, само че топката бе изчистена от капитана на Арда Пламен Крумов.

Точно след час игра се стигна до куриозна обстановка пред вратата на домакините. Капитанът на „ алените “ Петър Занев завъртя по земя топката от корнер близката греда, само че тя за малко да влезе в мрежата на Иван Караджов, само че вратарят се намеси и улови.

АРДА – ЦСКА 0:0

Стартови сформира на двата тима:

АРДА (4-1-4-1) : 1. Иван Караджов – 20. Деян Лозев, 5. Зоран Гаич, 71. Пламен Крумов (к), 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 30. Жоао Аморим, 8. Румян Ховсепян, 11. Александър Василев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев

Старши треньор: Стамен Белчев

ЦСКА (4-2-3-1) : 13. Густаво Бусато - 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 8. Греъм Кери, 3. Жеферсон, 15. Кристиян Малинов, 9. Тони Уот

Главен арбитър: Петър Костадинов , град Добрич

Стадион: „ Локомотив “ , град Пловдив