Тимовете на Лион и Дижон направиха интересен мач с 6

...

Лион и Дижон с голов трилър, Бордо с крупен успех

Тимовете на Лион и Дижон направиха забавен мач с 6 гола, а в последна сметка дуелът приключи 3:3 в дуел от 7-ия кръг на Лига 1.

Набил Фекир откри за Лион в 20-ата минута, само че единствено 4 по-късно от дузпа Слити изравни, а при този резултат двата отбора се отдръпнаха на отмора.

Само седем минути след почивката Шека изведе Дижон напред, а Оаро изравни с прекрасен удар в 60-ата минута.

Мариано Диаз направи резултата 3:2 за домакините в 63-ата минута, а Ямбере изравни в 66-ата минута, което в последна сметка се оказа и крайният резултат. Лион е пети в класирането с 12 точки, а Дижон се измъкна от зоната на изпадащите с 5.

В друга среща от кръга Бордо се оправи с Гингам и победи с 3:1, Каен надигра с минималното 1:0 Амиен, а Троа завоюва надалеч от вкъщи против Метц със същия резултат.