Тимът на Ювентус надигра изключително трудно Дженоа с 2:1 в

...

Роналдо пречупи Дженоа след дузпа в 96-та минута

Тимът на Ювентус надигра извънредно мъчно Дженоа с 2:1 в дуел от десетия кръг на италианската Серия А.

Домакините откриха в 36-та минута посредством Леонардо Бонучи, само че единствено четири по-късно Кристиан Куаме възвърне паритета. Възпитаниците на Тиаго Мота останаха в понижен състав в 51-та минута след изгонването на Франческо Касата за втори жълт картон, а офанзивите пред вратата на Йонут Радо се подредиха една след друга. Адриен Рабио изравни силите на терена, откакто си изкара два жълти картона в продължение на десетина минути. Въпреки огромното количество точни удари и рискови обстановки, „ бианконерите “ трябваше да чакат до 96-та минута, когато получиха правото да изпълнят углавен удар за нарушаване против Кристиано Роналдо.

Португалецът самичък се нагърби с отговорността и осъществя победния гол за Маурицио Сари и компания. Малко преди дузпата гол на Роналдо бе анулиран заради засада, само че при осъществяването си от бялата точка той сподели класа и качи „ Старата госпожа “ още веднъж на върха в класирането. В идващия кръг за първенците следва посещение на градския противник Торино, до момента в който Дженоа приема вкъщи Удинезе.