Тимът на Шампион 2006 постигна трета победа в женското баскетболно

...

Шампион 2006 победи Септември 97

Тимът на Шампион 2006 реализира трета победа в женското баскетболно състезание. В дуел от петия кръг, игран в столичната зала " Румен Пейчев ", Шампион се наложи със 79:68 (21:19, 18:11, 24:22, 16:16) над Септември 97 като хазаин.

Срещата стартира равностойно, като в първата четвърт двата отбора на няколко пъти размениха водачеството си. С панер на Елена Димова Шампион поведе с 14:8 3:45 минути преди края на първия интервал, само че след серия от 9:0 Септември дръпна със 17:14 в резултата. До края на частта обаче Шампион си върна водачеството и след 10 минути игра се отдръпна с задатък при 21:19. Разликата сред двата тима обаче стартира да се усилва във втората четвърт и на почвката тя доближи 9 точки при 39:30. След паузата Септември опита да промени хода на среащата, само че солидната игра на домакините не разреши да бъде сбъднат поврат.

Деница Петрова бе най-резултат за победителките с 25 точки. Цветелина Димитрова добави 17 пункта за триумфа, а с 16 остана Елена Димова.

За Септември Константина Какояни приключи с 23 точки, до момента в който Михаел Петрова и Анна-Славина Славчева означиха по 17.