Тимът на Шалке 04 регистрира трета поредна загуба след рестарта

...

Падението на Шалке не спира, а не се и вижда път за завръщане към нормалността

Тимът на Шалке 04 записва трета поредна загуба след рестарта на футбола в Германия. Това стана в 28-ия кръг, откакто на „ Меркур Шпийл-Арена” „ кралскосините” преклониха глава във визитата си на Фортуна Дюселдорф с 1:2.

И трите попадения в Северен Рейн-Вестфалия паднаха през второто полувреме, когато Уестън МакКени даде задатък на гостите в 53-ата минута, само че в границите на пет минути Фортуна направи цялостен поврат. Той пристигна след гол на Рувен Хенингс в 63-ата, а 300 секунди по-късно нападателят Кенан Караман обърна тотално резултата в срещата.

Успехът е извънредно скъп за отбора от Дюселдорф, откакто Фортуна към този момент има 27 точки и е единствено на 1 зад избавителния бряг, защото Майнц 05 не победи в мача си с Унион Берлин и има 28 пункта. Падението на Шалке 04 продължава съществено, като тимът е девети с 37 точки, откакто към този момент и Фрайбург го задмина със своите 38.