Тимът на Ростов прекърши с 2:1 у дома Урал в

...

Попето влезе в края и помогна на Ростов за трудна победа срещу тима на Хичо

Тимът на Ростов прекърши с 2:1 вкъщи Урал в мач от 21-ия кръг на съветското състезание. Двама българи взеха присъединяване в срещата и единият от тях изигра решаваща роля за крайния резултат. Николай Димитров - Хичо бе в стартовия състав на гостите от Екатеринбург и остана на терена до 84-ата минута,к огато бе заменен от Марко Араторе. В същата минута на терена за домакините се появи Ивелин Попов, влезнал на мястото на Роман Ерьоменко. Именно Попето центрира от корнер и Миха Мевля с глава съумя да изпрати топката в противниковата врата. Впоследствие попадението бе записано като автогол на Павел Погребняк. Преди това Алексей Ионов даде задатък на Ростов още в 10-ата минута, а Отман Ел Кабир изравни за Урал в 52-ата.

Ростов е шести в класирането с 32 точки, а Урал заема 13-а позиция с 23 точки.

В други срещи по-рано през днешния ден Спартак (Москва) надигра с 3:1 като посетител Ахмат, Енисей и Рубин завършиха при резултат 1:1 (Петър Занев остана на пейката за Енисей), а Локомотив (Москва) завоюва с 1:0 столичното дерби с Динамо (Москва) с гол на Антон Миранчук от дузпа в 64-ата минута.