Тимът на Родопа (Смолян) нанесе първа загуба на непобедения до

...

Родопа нанесе първа загуба на Раковски 1964, след като губеше с 0:2

Тимът на Родопа (Смолян) нанесе първа загуба на непобедения досега Раковски 1964 (Севлиево). Смолянчани се постановиха над противника с 3:2 ( 20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:9) след цялостен поврат.

Волейболистите на Иван Фисински са трети в таблицата с 4 точки (2 победи, 1 загуба) , севлиевци са втори със 7 точки (2 триумфа, 1 поражение) .

Гостите от Раковски излязоха напред от начало, след което играта потегли точка за точка. Момчетата на Стефан Ганчев още веднъж поеха самодейността и затвориха безапелационно частта. Вторият гейм потегли равностойно и продължи по този начин доникъде - родопчани взеха превес, само че не съумяха да го запазят. Така състезателите от Севлиево завоюваха и тази част.

Христо Петков и съотборниците му имаха преимущество и в третата част, само че в основните обстановки (при 19:19) ситуацията се промени в интерес на Родопа. Четвъртият съдбоносен гейм се разви идентично, като основни бяха моментите в самия край (23:23), където домакините откриха сили да измъкнат частта.

В тайбрека възходящата линия на смолянските играчи продължи и те се поздравиха с успеха след два часа игра.