Тимът на РБ (Лайпциг) извоюва първата си победа в Бундеслигата

...

Наплашените от УЕФА червени бикове взеха първа победа

Тимът на Република България (Лайпциг) извоюва първата си победа в Бундеслигата този сезон след мъчно 3:2 над гостуващия Хановер 96 в среща от третия кръг. През последните 35 минути “червените бикове” защитаваха нежния си задатък и в последна сметка се поздравиха с триумф.

Right before the full-time whistle, Peter #Gulácsi made yet another world-class save to keep us in it

#DieRotenBullen #RBLH96 pic.twitter.com/0sfcKfnRN8
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) September 15, 2018
Напрежението върху тима беше видно освен поради неубедителните резултати до момента, а и поради заплахата от наказване от УЕФА. Европейската централа проверява тъжба на Френската футболна федерация за отхвърли на Жан-Кевин Огюстен да се причисли към лагера на младежите на “петлите” за миналите квалификации против България и Люксембург. От Лайпциг поддържаха своя нападател, само че през днешния ден се принудиха да го извадят от групата от боязън вероятно да не им бъде присъдена служебна загуба.

От неговото неявяване се възползваха Юсуф Поулсен и Тимо Вернер, които вкараха попаденията. Датският национал откри в 9-ата на празна врата, само че четири по-късно Никлас Фюлкруг изравни със ужасно осъществяване от въздуха.

След това Вернер показва високата си класа с два гола в 40-ата и 63-ата минути. В 65-ата Миико Алборноз фиксира още едно красиво попадение, само че повече голове не паднаха.

Winners. #DieRotenBullen #RBLH96 pic.twitter.com/DwGW2mbfmT
Хановер 96 остава без победа, като има 2 точки в актива си.

В четвъртък Разенбалшпорт приема Ред Бул (Залцбург) в първи мач от групите на Лига Европа. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 3 кръг, събота 15 септември  Ред Бул Лайпциг 3:2краен резулат  Хановер 96