Тимът на Портланд надделя като домакин над Оклахома Сити със

...

Портланд дръпна с 2:0 срещу Оклахома, Торонто изравни серията срещу Орландо

Тимът на Портланд надви като хазаин над Оклахома Сити със 114:94 и към този момент води с 2:0 победи в серията им от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА.

Гостите имаха самодейността през първото полувреме, като малко преди средата на втората четвърт даже поведоха с 46:36, само че бързо пропиляха преднината си и почивката пристигна при 54:54.

До края домакините имаха самодейността и в третата четвърт съумяха да пернат с 16 точки за 91:75, с което предрешиха крайния победител.

СиДжей Маккълъм се отличи с 33 точки, 8 битки и 5 асистнеции за триумфа, а Деймиън Лилард добави 29 точки.

За гостите водач беше Пол Джордж с 27 точки и 8 битки.
Торонто завоюва против гостуващия Орландо със 111:82 и изравни резултата в серията от първия кръг на Изток на 1:1 победи.

Кауай Ленард наниза 37 точки за канадците. Кайл Лаури приключи с 22 точки и 7 асистенции, а Паскал Сиакам способства с 19 точки и 10 битки.

За Орландо с 20 точки най-резултатен беше Аарън Гордън.