Тимът на Панатинайкос (Атина) стартира перфектно финалната серия в гръцката

...

Панатинайкос попари Олимпиакос в първата финална битка в Гърция

Тимът на Панатинайкос (Атина) започва съвършено финалната серия в гръцката Волей лига против 29-кратния първенец Олимпиакос (Пирея). " Детелините " надиграха изрично като посетител " червено-белите " с 3:0 (25:19, 25:22, 25:19) в първия мач посред им, изигран в зала " Мелина Меркури ".

Това е третата победа на Панатинайкос на край - първата с 3:0 гейма бе през 1998 година, втората с 3:2 гейма - през 2003/2004, когато победи с купата.

Най-резултатен бе Лукас Рангел с 16 точки (1 ас, 6 блокади) , Воин Чачич се регистрира с 13 точки (1 ас, 1 блокада) . За противника Анастасиос Аспиотис завърши с 10 точки (1 блокада) .

Следващият (и съдбоносен мач) сред столичния гранд и най-титулувания тим в гръцкия волейбол е на 12 юли (неделя). Ако Панатинайкос победи още веднъж, ще победи с 19-ия си трофей, прекъсвайки хегемонията на водача в класирането. В случай, че Олимпиакос изравни серията, ще се играе трети мач на 15 юли (сряда).