Тимът на Нюкасъл Юнайтед записа петата си победа в английския

...

Нюкасъл записа безценна победа при визитата на Шефийлд

Тимът на Нюкасъл Юнайтед записа петата си победа в британския хайлайф, откакто надделя с 2:0 Шефийлд Юнайтед в предпоследен мач от 15-ия кръг на Премиършип. Ален Сент-Максимен откри резултата след четвърт час след 15 минути игра, а Джонджо Шелви удвои в 70-ата минута, откакто попадението бе преразглеждано след VAR.

По този метод „ свраките” се изкачиха до 11-ото място, откакто имат 19 точки, а Шефийлд е девети със същия актив, само че по-добра голова разлика.

Шефийлд Юнайтед имаше доста положителни положения през първата част, като три пропуща направи нападателят Оливър МакБърни. Въпреки това, Нюкасъл удари съперника в 15-ата минута, когато положително центриране бе пратено към Сент-Максимен, който с глава насочи топката във вратата на Дийн Хендерсън.

Вторият гол за „ свраките” пристигна в 70-ата минута, когато Анди Керъл отклони топката с глава за Джонджо Шелви. Халфът напредна към вратата на „ остриетата”, а страничният рефер маркира засада. Юношата на Ливърпул продължи и с удар с десния крайник преодоля Хендерсън, макар че играчите на домакините стопираха да играят. След преразглеждането на ВАР стана ясно, че позицията на Шелви е вярна и резултатът бе подсилен.

До края на срещата настроението в играта на Шефийлд спадна до големи низини и положения пред вратата на Мартин Дубравка нямаше. В идващия кръг следва нов значим мач за Нюкасъл с директен съперник – домакинство на Саутхемптън, до момента в който Шефийлд ще пътува до „ Кероу Роуд” за аудиенция на Норич Сити.