Тимът на Миньор (Перник) се класира на финал на XIX-о

...

Миньор е на финал на турнира Борис Гюдеров след уникален 4-и гейм - 39:37

Тимът на Миньор (Перник) се класира на край на XIX-о издание на шампионата по волейбол за мъже за Купа " Борис Гюдеров ", който обичайно се организира в едноименната зала в Перник. Момчетата на Мирослав Илиев се постановиха над Славия (София) с 3:1 (17:25, 25:22, 25:17, 39:37) след страхотна борба, траяла 2 часа и 10 минути и направиха ужасно показване пред лична аудитория.

Така домакините излизат против волейболистите на Левски София, които надиграха ЦСКА с 3:2 гейма в първия мач от шампионата. Двубоят е на следващия ден (10 октомври) от 12:00 ч. Славия и ЦСКА ще играят за третото място два часа по-рано - в 10:00 ч.

Перничани сътвориха същинско шоу пред родната аудитория, откакто обърнаха водения от Северин Димитров отбор. Състезателите от миньорския град съумяха да наложат волята си във втората и третата част.
Особено забавен бе четвъртият гейм, който играта бе много оспорвана и водачеството непрестанно се сменяше. От двете страни на мрежата поддържаха интригата жива и резултатът мина надалеч след 25-а точка. Играчите на Миньор се поздравиха с триумфа след невероятните 15 мачбола. Стефан Маринов, Иван Замфиров и Александър Петров направиха страховит мач и имаха съществена заслуга за успеха. Замфиров и Петров осъществиха по 18 точки за триумфа (3 аса, 4 блокади) (1 ас, 2 блокади) , Маринов добави 11 точки (3 аса, 2 блокади) . За противника Апостол Боянов и Милан Миланов завършиха надлежно с 14 (1 ас) и 12 (2 аса) точки .