Тимът на Лос Анджелис Клипърс надви безпроблемно Оклахома Сити Тъндър

...

Пета поредна победа за ЛА Клипърс

Тимът на Лос Анджелис Клипърс надделя безпроблемно Оклахома Сити Тъндър като посетител със 109:94, записвайки петата си поредна победа в НБА. Момчетата на Док Ривърс преобладаваха от началото на мача, нанасяйки второ следващо проваляне на Оклахома.

Клипърс взеха ранен задатък и поведоха с 11 точки в края на първата четвърт - 38:27. Добри изяви на Крис Пол и Шей Гилджъс-Алекзандър стопиха преднината на гостите до 1 точка, само че гостите, водени от Кауай Ленърд, направиха серия от 16 безответни точки и излязоха напред 59:47 на почивката. В третата част отборът от Лос Анджелис завърши интригата в мача, повеждайки с 20 точки, а до края на мача “гръмотевиците” нямаха отговор - 109:94 за Клипърс.

Kawhi Leonard's 25 PTS power the @LAClippers to the road win.

Montrezl Harrell: 16 PTS
Dennis Schroder: 24 PTS pic.twitter.com/mCb9qF92fu
— NBA (@NBA) 4 март 2020 година Кауай Ленърд поведе реализаторите с 25 точки и 8 битки, Монтрез Херъл и Пол Джордж прибавиха по 16, а Лу Уилямс приключи с 14 точки. За Тъндър Денис Шрьодер записа 24 точки, Гилджъс-Алекзандър и Данило Галинари се регистрираха с по 15, а Крис Пол приключи с 14 точки.