Тимът на Литекс записа трети пореден успех във Втора лига.

...

Литекс удари и Пирин

Тимът на Литекс записа трети следващ триумф във Втора лига. " Оранжевите " надделяха с 3:1 Пирин (Благоевград) в семейството си от 8-ия кръг на шампионата, откакто надделя Струмска популярност (1:0) и ЦСКА 1948 (1:0). Тази победа изведе тима на Живко Желев на шесто място с актив от 13 точки.

При едно равностойно първо полувреме, в което двата отбора имаха по две благоприятни условия, най-хубавата беше за домакините в 35-ата минута. Тогава обаче Георги Иванов и резервата Добромир Бонев пропуснаха. Вторият влезе на мястото на нападателя Томислав Йорданов в 29-ата минута, откакто някогашният младежки национал се контузи.

През втората част Иван Митрев изведе Литекс напред в резултата. Това се случи в 53-ата минута, когато Кристиян Тафраджийски лиши една топка, стреля мощно, а вратарят на гостите Радослав Ангелски мазета, само че при добавката Митрев беше прецизен.

Домакините матираха " орлетата " в границите на няколко минути, като Бонев в 73-ата минута удвои, а секунди по-късно още веднъж Митрев (75) вкара трети гол.

Буквално в последните секунди Димитър Благоев понижи за крайното 1:3. Пирин остана на девето място с 9 точки, а провалянето беше пето за отбора на Петър Златинов.

СЪСТАВИТЕ НА МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛИТЕКС
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ПИРИН Втора лига 8 кръг, петък 21 септември  Литекс 3:1краен резулат  Пирин (Благоевград)