Тимът на Херта (Берлин) записа ценен успех с 2:1 при

...

Херта съсече Волфсбург с късни голове

Тимът на Херта (Берлин) записа скъп триумф с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата и се отдалечи на 5 точки от рисковата зона. Отборът на Юрген Клинсман не блестеше с нищо, отстъпваше игрово и губеше в резултата до 74-ата минута, само че в дребното оставащо време съумя да осъществя два гола, като вторият падна в последната минута.

Натискът на Волфсбург даде резултат в 68-ата минута, когато центриране на Адмир Мехмеди не беше допряно от никого и спря w мрежата на Руне Ярстайн. Останаха подозрения за въздействие върху обстановката на намиращия се в засада Ваут Вегхорст, само че ситуацията на нападателя на домакините не беше взето под внимание.

В 74-ата Херта изравни, откакто централният бранител Джордан Торунарига заби хубаво попадение с глава след корнер.

Доди Лукебакио донесе триумфа в края, когато също с глава наказа отбраната в зелено.

За “вълците” това е трета поредна загуба, като отборът е взел единствено една точка от средата на декември насам.
INJECT. THAT. #WOBBSC #hahohe pic.twitter.com/FWNPS1U8yX
— Hertha Berlin (@HerthaBSC_EN) January 25, 2020 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 19 кръг, събота 25 януари  Волфсбург 1:2краен резулат  Херта