Тимът на Генк беше на крачка от продължаване към фазата

...

Генк пропусна момента и вече нищо не е сигурно

Тимът на Генк беше на крачка от продължение към етапа на директните елиминации в Лига Европа, само че не съумя да задържи преднина от 2:0 при гостуването си на Малмьо и в последна сметка си потегли единствено с точка след 2:2. И по този начин белгийците остават водачи в Група “I”, само че възможен триумф щеше да ги класира още довечера. Генк има 8 точки, втори е Бешикташ със 7 след трагичен триумф с 3:2 над Сарпсборг, шведите имат 6 пункта, а норвежкият състав е с 5 точки. В последния кръг борбата ще е жестока, като Генк приема Сарпсборг, а в Истанбул “орлите” ще домакинстват на Малмьо.

Генк дръпна в Швеция с попадения на Алехандро Посуело (42’) и Джоузеф Пейнтсил (53’), след което обаче домакините откриха сили да изравнят с два гола в границите на три минути посредством Оскар Левички и Маркус Антонсон.

Hard gevochten. #krcgenk #samengenk #uel pic.twitter.com/jwm2LlvCBt
— KRC Genk (@KRCGenkofficial) November 29, 2018
И двамата вратари се отличиха с прелестни намеси. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 5 кръг, четвъртък 29 ноември  Малмьо 2:2краен резулат  Генк