Тимът на Финландия успя да се класира за първи път

...

Финландия се класира на Евро 2020 за първи път в историята си

Тимът на Финландия съумя да се класира за първи път в своята история на Европейско състезание. „ Скандинавците “ завоюваха без никакви проблеми вкъщи против Лихтенщайн с 3:0 и си осигуриха второто място в група J кръг преди края.

Ясе Туоминен откри резултата в 21-ата минута, а през втората част Теему Пуки означи нови два гола в 64-ата от дузпа и в 75-ата минута. Футболистът на Норич към този момент има девет попадения в тази акция.

В другия мач от групата Гърция реализира победа над Армения в мач без значение. „ Елините “ завоюваха с минималното 1:0 в Ереван с попадение на Димитрис Лимниос в 34-ата минута и съумяха да изпреварят днешния си конкурент. Това бе трета победа за южните ни съседи в евроквалификациите.