Тимът на Ейбар постигна първата си победа през новия сезон,

...

Фамозен обрат унищожи Севиля на Ипуруа

Тимът на Ейбар реализира първата си победа през новия сезон, побеждавайки гостуващия Севиля със зрелищното 3:2 на своя „ Мунисипал де Ипуруа”. Още по-вълнуващото е, че това стана след цялостен поврат, откакто домакините губеха в резултата до 65-ата минута на срещата.

Още в 11-ата минута андалусийците излязоха напред в резултата, когато Жордан пусна извеждащ пас за Окампос, а нападателят прокара топката сред краката на Димитрович, с цел да открие. Севилците удвоиха своя актив в 33-ата минута, когато Окампос асистира съвършено за Оливер Торес, който от близко мъчно можеше да сбърка – 2:0.

Домакините получиха дузпа, когато Ореяна бе съборен и персонално той си вкара наказателния удар, намалявайки резултата. Малко над 10 минути по-късно вратарят Вацлик и Диего Карлос се сблъскаха за висока топка, а Педро Леон от дребен ъгъл изравни на „ Ипуруа” – 2:2.

Този гол като че ли стъписа гостите и те към този момент губеха в резултата в 82-ата минута. Тогава Валдес Диас стреля непосредствено от свободен удар, от който се очакваше центриране и прати топката тъкмо до левия непряк дирек на Томаш Вацлик – 3:2.

Успехът изниса Ейбар от зоната на изпадащите преди изиграването на останалите срещи и те заемат 17-ото място с пет пункта, до момента в който Севиля остана 7-и с 10 точки след шест мача.