Тимът на Дания не остави шансове на Гибралтар и ги

...

Дания смля Гибралтар, Швейцария се измъчи срещу Грузия

Тимът на Дания не остави шансове на Гибралтар и ги отнесе с 6:0. По този метод „ аленият динамит “ оглави класирането в група D с актив от 15 точки, кръг преди края.

Резултатът бе открит в 15-ата минута от Роберт Сков. Това бе и единственото попадение през първата част.

Само две минути след подновяването на играта Кристиан Гюткяер удвои, а в 51-ата минута Мартин Брайтуайт повиши на 3:0. В 64-ата минута Роберт Сков, с втория си гол в мача, направи 4:0. Последните два гола означи Кристиан Ериксен в 85-ата и в трета минута на добавеното време.

Последния мач за Дания ще бъде посещение на Република Ирландия, които резервират шансове за класиране при победа над „ аления динамит “.

В другия дуел от групата довечера Швейцария надигра мъчно с 1:0 тима на Грузия. Единственото попадение означи Седрик Итен в 77-ата минута. С тази победа „ кръстоносците “ се изкачват на втората позиция с 14 точки, на две пред третия Република Ирландия. След три дни футболистите на Владимир Петкович приключват квалификационния цикъл с посещение на новобранеца Гибралтар.