Тимът на Берое загуби от украинския Будивелник с 65:86 (19:20,

...

Берое претърпя поражение от Будивелник в Балканската лига

Тимът на Берое загуби от украинския Будивелник с 65:86 (19:20, 15:22, 10:26, 21:18) като хазаин в Стара Загора в мач от постоянния сезон в Балканската лига по баскетбол за мъже. Воденият от треньора Бойко Миленков състав позволи второ следващо проваляне, като има и две победи от четирите си изиграни дуела досега. Отборът от Киев записа втора победа от три срещи.

Домакините бяха равностойни на украинския отбор единствено в първите 10 минути, а Будивелник имаше точка преднина след началната четвърт – 20:19. Тостите последователно усилиха задатъка си и на почивката старозагорци изоставаха с 34:42, а след трета част разлика стигна 24 точки – 44:68.

Корнилиъс Хъдсън бе най-резултатен за Берое с 21 точки, 4 битки и 3 асистенции, а Ти Кей Идоджи оформи „ дабъл-дабъл “ с 15 точки и 11 битки. Дариъс Хол се регистрира с 13 точки и 3 битки.

За тима на Будивелник Богдан Близнюк приключи с 21 точки, 2 битки и 7 асистенции.

Берое ще посрещне косовския Башкими на 13 декември в Стара Загора в идващия си дуел от Балканската лига, само че преди този момент на 10 декември ще гостува на Черноморец в Бургас в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига.