Тимът на Барселона отговори със силен мач на разгрома, който

...

Барса прати серията с Ефес в пети мач

Тимът на Барселона отговори със мощен мач на разгрома, който претърпя от Анадолу Ефес преди дни и победи турския си противник с 82:72 точки в четвъртия мач от четвъртфиналната серия в Евролигата. Така каталунците изравниха за 2-2 триумфа и пети съдбоносен конфликт на 1-и май в Истанбул ще дефинира последния участник във Финалната четворка тази година. Победителят от тази серия ще се изправи против Фенербахче на полуфиналите.

Воденият от треньора Светислав Пешич тим бе по-добрият на терена в по-голямата част от мача, макар изоставането в първата четвърт. Каталунците имаха предимство в битката под коша, бяха по-ефективни при стрелбата и пречупиха противника си в третата част.

Барселона потегли добре и поведе с 12:8, само че позволи серия от 14 точки и поврат до 12:22. След 10 минути игра каталунците изоставаха с 15:22, а във втората четвърт Анадолу Ефес резервира задатъка си, въпреки Барса да усъвършенства играта си. Домакините даже поведоха с 1 точка, само че тройка на Адриан Морман в самия завършек на първото полувреме за 36:38 отново изведе Ефес напред, написа bgbasket.com. Барса вкара единствено две тройки и не извърши нито един фаул през първото полувреме, а Анадолу Ефес направи повече пропуски от приблизително разстояние.

Серия от 5:0 за Барселона след почивката изведе отбора на Пешич до 41:38. Серия от 7:0 подвигна задатъка на каталунците до 8, а тройка на Адам Ханга направи резултата 51:42. Още една тройка, дело на Виктор Клавер усили преднината на домакините до 13 и след 30 минути игра Барса водеше с 63:50. Каталунците удържаха задатъка си в последната четвърт и справедливо ликуваха в края пред своите почитатели.

Най-резултатен за Барселона бе Кайл Киърик с 19 точки и 3 битки, а с 13 точки и 6 битки се регистрира Анте Томич. Кевин Серафен и Крис Сингълтън прибавиха по 12 за триумфа. Шейн Ларкин още веднъж бе водачът на Анадолу Ефес с 20 точки, а Крунослав Симон приключи със 17.