Тимът на Бърнли изпраща с победа 2018 година. В мач

...

Глътка въздух за Бърнли в края на 2018 година

Тимът на Бърнли изпраща с победа 2018 година. В мач от 20-ия кръг на британската Висша лига Бърнли надигра с 2:0 на своя стадион “Търф Моор” Уест Хам. И двете попадения бяха осъществени през първата част. Крис Уууд в 15-ата минута даде задатък на домакините в резултата. Той получи топката в наказателното поле от Ашли Барнс и опъна мрежата зад стража на “чуковете” Лукаш Фабиански. В 34-ата минута Дуайт Макнийл бе изтърван от защитата на лондончани във вратарското поле след центриране отдясно на Ашли Уестууд и стана създател на втория гол в дуела.

Бърнли прекъсна серия от три следващи провали и е на 18-о място в класирането с 15 точки. Уест Хам е 11-и с 27 точки.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 20 кръг, неделя 30 декември  Бърнли 2:0краен резулат  Уест Хам