Тимът на Аякс се класира за плейофите за влизане в

...

Аякс елиминира ПАОК след три дузпи и голова фиеста в Амстердам

Тимът на Аякс се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Холандският гранд, който през предишния сезон доближи до полуфиналите и бе на косъм от финала на Шампионската лига, надви в реванша от третия квалификационен кръг над гръцкия отличник ПАОК с 3:2. Първата среща приключи без победител - 2:2.

Два гола за Аякс довечера осъществя Душан Тадич. Той извърши общо три дузпи в мача, като осъществя втората и третата. Николас Таляфико стана създател на другото попадение за холандците, а двете попадения за гостите осъществя Диего Бисесвар.

В 24-ата минута холандският атакуващ халф Диего Бисесвар, който има няколко години в академията на Аякс, наказа гранда от Амстердам. След неуверена игра на домакините в защита Бисесвар получи топката несмущаван на дъгата на наказателното поле и от границата на пеналтерията стреля в долния десен ъгъл на безпомощния пазач Андре Онана - 0:1.

В 31-ата минута домакините пропиляха златен късмет да изравнят резултата. Те получиха право да изпълнят дузпа, откакто бразилецът Давид Нерес бе изблъскан в наказателното поле от състезател на гръцкия отбор. Зад топката застана Душан Тадич, само че вратарят Алексндрос Паскалакис парира шута от бялата точка и резултатът остана неизменен.

В края на първата част Аякс получи втора дузпа, този път след нелепа игра с ръка на създателя на попадението за ПАОК Бисесвар. В 43-ата минута Тадич получи втори късмет и този път осъществяването му бе безупречно - 1:1.

В 79-ата минута Николас Таляфико с глава след центриране от корнер бе прецизен за 2:1, а в 84-ата Тадич от дузпа направи резултата 3:1. Бисесвар в четвъртата минута на добавеното време с прекрасен фалцов изстрел опъна мрежата зад Онана, откакто момент по-рано съотборник на холандеца бе уцелил греда. В последните секунди гостите имаха искания за игра с ръка на футболист на Аякс, само че реферът не спря играта и в последна сметка Аякс, въпреки и с леко трептене в заключителните моменти, отстрани своя противник. АЯКС - ПАОК 3:2 (общ резултат 5:4) 0:1 Бисесвар (24)
1:1 Тадич (43-д) 2:1 Таляфико (79) 3:1 Тадич (84-д) 3:2 Бисесвар (90+3) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Шампионска Лига 3 кръг, вторник 13 август  Аякс 3:2краен резулат  ПАОК