Тимът на Ал Джазира, шампион на Обединените арабски емирства, победи

...

Ал Джазира тръгна с победа на световното клубно първенство

Тимът на Ал Джазира, първенец на Обединените арабски емирства, победи с 1:0 новозеландския Оукланд Сити в първи мач от Световното клубно състезание по футбол, което стартира довечера в арабската страна. Ромариньо вкара единствения гол в срещата, който обезпечи класиране на домакините на конкуренцията на четвъртфинал. Бразилецът бе прецизен малко преди почивката с удар от далечна отдалеченост.

В идващия си мач Ал Джазира ще срещне първенеца на Азия Урава Редс, а срещата ще се играе в събота. Победителят от този мач ще се изправи против първенеца на Европа Реал Мадрид на полуфиналите на 13 декември.

В другата част на схемата шампионатът започва в събота с дуела сред Пачука (Мексико) и Уидад Казабланка (Мароко). Победителят от този мач ще играе на 12 декември с бразилския Гремио в другия полуфинал. Финалът на Световното клубно състезание е на 16 декември в Абу Даби.